Články a videa o koních

KoněČesky.cz

Tlak na páteř
2021-01-01

Posedlost pozicí hlavy koně naplnila trh „pomůckami“ a nástroji, které vytváří falešný rámec s nulovým ohledem na zbytek těla koně.


Zelené monstrum je tady!
2020-05-27

Je tu znovu to roční období. Kritický čas, při kterém v každém majiteli koně panují obavy ohledně pastvin a travin, které jejich miláček spásá a to i přesto, že jejich kůň netrpí nadváhou či nikdy neměl žádné metabolické problémy.


Náhubky: Kdy pomáhají a kdy škodí?
2020-05-26

S ohledem na rostoucí počet koní s nadváhou majitelé dnes častěji sahají k náhubkům jako řešení omezení příjmu energie svých koní. Jaké výhody a nevýhody tyto regulátory příjmu potravy mají, jak je správně nastavit a jak na ně koně nejlépe zvyknout?


Rozpoznání bolesti hřbetu u koní
2020-05-12

Bolestivý hřbet je velmi častým problémem u jezdeckých koní, ale bohužel bývá jezdci často opomíjen. Moc tomuto ani nenapomáhá fakt, že koně se přirozeně snaží bolest maskovat, a tak často „oklamou“ své majitele, kteří si pak myslí, že je vše v pořád


Uměle vytvoření koně: Generace koní na kolenou
2020-04-15

Dnes se podíváme, jak vážný dopad má šlechtění na kostru koně.


Milionový podvod v chovu koní: Extravagantní chody vs. zdraví
2020-04-08

Milionový podvod v chovu koní Extravagantní chody vs. zdraví. Chováme, šlechtíme koně pro jejich zdraví, či na jejich úkor?


Příčina kulhání
2020-02-12

Proč se u některých chromých/kulhajících koní nenajde příčina tohoto stavu... a proč je často nalezen problém v končetinách koně, přestože to není PŘÍČINOU daného problému.


Růstové ploténky
2019-11-21

Video znázorňující a vysvětlující funkci růstových plotének.


Problémy s kastrační jizvou
2019-08-26

Mnohé z nás často ani nenapadne přemýšlet nad tím, jaký dopad může mít na koňské tělo tak (na první pohled) jednoduchý zákrok jako je kastrace. Přitom právě jizva, která po ní zůstane, může koni často činit velké problémy.


Je cval vhodný pro koně s kissing spines?
2019-03-25

Je cval vhodný pro koně s kissing spines? A pokud ano, jak by takový cval mě vypadat?